Košík 0

Vyrobte si omalovánky PAPILU

ilustrace omalovánky Papilu papirnictvi vanoce

Máme v rodině dvě malé holčičky a moc je baví kreslení. Teda teď už máme tři a za pár týdnů budou dokonce čtyři, ale ty si ještě na svoje první pastelky chvilku počkají :) Já si vždycky lámu hlavu s tím, co bych jim dala pěknýho pod stromeček, aby to nebyla úplná hovězina, něco divnýho plastovýho s blbym potiskem nebo něco, co poletí v mžiku do kouta. Třeba minulý rok jsem vyráběla modelínu, takovou tu z mouky jak se "peče" na pánvi a mělo to úspěch, takže doporučuju - najděte si recept a vyrobte ji taky!

Letos už zvládají krásně to kreslení, tak jsem jim vyrobila omalovánky a říkám si, že byste to třeba chtěli taky zkusit :) Pokud jo, tak tady je návod jak na ně. PDF soubor s ilustracemi nabízíme do Vánoc ZDARMA, doma si omalovánky jen vytisknete a sešijete. Pokud se vám omalovánky líbí a chtěli byste je koupit už hotové, objednejte si je v našem e-shopu už vyrobené :)

Jak vyrobit omalovánky PAPILU

Budete potřebovat:

  • pdf soubor s ilustracemi -> objednejte si ho ZDARMA:

     

    Stačí vyplnit a my vám to pédéefko rádi pošleme :) Zadaná e-mailová adresa slouží pouze pro zaslání omalovánek, nikoliv pro zasílání obchodních sdělení. 

  • černobílou tiskárnu
  • 9 papírů formátu A4 (my tiskneme na papír Via Felt gramáže 220g/m2, postačí ale obyčejná čtvrtka)
  • nůžky nebo řezačku na papír
  • provázek nebo stužku podle vkusu
  • děrovačku nebo děrovací kleště

Jdeme na to:

1. Omalovánky vytiskněte na papír vyšší gramáže, my tiskneme na papír Via Felt gramáže 220g/m2, postačí ale obyčejná čtvrtka, aby vám v pohodě prolezla tiskárnou. Tiskněte nejlépe jednostranně - dětská kreativita ocení i bílé plochy a vy si nebudete muset lámat hlavu s otočením stránek. Na dvoje omalovánky potřebujete devět papírů formátu A4.

Omalovánky PAPILU ilustrace

2. Podle naznačené tečkované čáry rozstřihněte na jednotlivé listy formátu A5.

omalovánky PAPILU ilustrace

Naše řezačka umí i takovouhle perforovanou linku. Jednotlivé listy se pak dají pohodlně vytrhnout a třeba zarámovat jako obrázek :) 

omalovánky PAPILU ilustrace

3. Děrovačkou nebo děrovacími kleštěmi udělejte kulaté dírky podél levého kraje (v pdf souboru jsou vyznačené černé tečky) a srovnejte si listy v libovolném pořadí jak je chcete mít za sebou.

omalovánky PAPILU ilustrace

4. Podle šířky dírek zvolte vhodně tlustý provázek nebo stužku a "sešijte" listy provázkem tzv. zadním stehem. Pokud si ho nepamatujete ze školy z pracovek, mrkněte na nějaký návod, je to druhý nejjednodušší steh ;)

omalovánky PAPILU ilustrace

5. Až se poperete s tím stehem, nahoře a dole zauzlujte a je to! Teď už stačí jen vybrat pěkné pastelky nebo fixy :)

omalovánky PAPILU ilustrace

 

Celá výroba trvá asi tak hodinu (ti zručnější u toho stihnou i kafíčko). Ideální, pokud budete honit dárky na poslední chvíli, podle nás totiž můžou tyhle omalovánky potěšit nejen děti ;)

Užijte si vyrábění! Budeme moc rádi, když nám dáte vědět, jak se vám to povedlo a nebo nám pošlete fotku ;)

Pokud se vám do výroby nechce nebo nutně potřebujete ty perforované listy, objednejte si už hotové omalovánky u nás v e-shopu :)

Mějte se funky,

HankaStarší příspěvky Novější příspěvky


Komentáře