Košík 0

PAPILU na trhu

ilustrace Mintmarket Papilu papirnictvi vanoce

Nikdy mě nenapadlo, že budu jednou na trhu prodávat a ne jen okounět. Když jsme připravovali náš e-shop, zkusila jsem na popud kamarádky jen tak poslat přihlášku na MINT market. Byli jsme se tam mrknout, když tyhle holešovické trhy začínaly, a dost se nám teda líbilo, že jsou trhy pod střechou a každý prodejce má svojí roztomilou "garáž". Překonala jsem všechny strachy a poslala jsem přihlášku, načež se mi vrátila odpověď, že jsou trhy úplně přeplněné a že se organizátoři ozvou, bla bla bla...

Přestala jsem na to myslet a ve frontě jsme tehdy měli několik krásných firemních zakázek na výrobu vánočních přání a dárků, což prověřilo naše výrobní síly. A taky jsme připravovali e-shop. V tom všem jednou večer na začátku prosince přišel e-mail, že teda máme stánek. Stánek číslo 9, moje oblíbené číslo :) Radost střídala panika, paniku zase nápady. A někde mezitím jsem měla taky trochu strach. Moje největší nervy jsem totiž do teď měla z vystoupení před lidma, z prezentací a z prodeje. Takže co teď?

Na paniku nebyl čas a na strach vlastně taky ne. Příprava a plánování stánku nás úplně pohltili. Z tenkých náčrtků v bloku se stal seznam věcí a pak plné auto větví a jehličí :)

Jak bude stánek vypadat bylo celkem jasné, už zbývalo jen vyrobit dostatek obálek, přání a jmenovek. Jenže kolik je dostatek? Co se bude lidem líbit? Co když toho bude málo nebo naopak moc? Co když si nikdo nic nekoupí? Takže další vlna paniky :)

Pomalu se ale vše začalo vyjasňovat. Na trh jdeme právě proto, abychom zjistili, jestli se to lidem líbí a viděli jejich reakce, mohli s nimi mluvit. Něco vyrobit stihneme a když zbyde, určitě se nám podaří vymyslet co s tím. A když si nikdo nic nekoupí, taky nevadí. Na trh jdeme proto, abychom si vyzkoušeli, jaké to je prodávat celý den ve stánku a rozdali pár vizitek. 

PAPILU jmenovky na dárky a vizitky

A tak jsme vyráběli. Chceme poděkovat mamince, Markét a Ivance za pomoc! Vyráběli jsme až do soboty, kdy jsme všechny rekvizity naložili do auta a potom ještě zbyl čas zajít na jedno k Vodouchovi. To byl bonus :) V neděli jsme vstávali brzy, abychom už po 7 ráno mohli začít s instalací stánku. Trh začínal v 9 hodin, a tak plynule se to přehouplo z příprav do "ostrého", že jsme to poznali až tehdy, když nám kamarádi přinesli jako překvapení banánovou bábovku k snídani (děkujeme!) :)

Celý den vlastně tak nějak plynul a zastavilo se u nás hodně lidí, mezi nimi jste možná byli i vy :) Chci vám říct, že ten strach z prodeje se mi díky vám úplně rozplynul. Krásně jsme si to užili a moc rádi jsme se s vámi viděli. Vlastně už se těšíme na další trhy ;)

Hanka&Zbyněk

PAPILU na trhu

Za tuhle poslední fotku děkujeme Jakubovi nebo Markét, půjčili jsme si ji u něj na blogu, ale očividně to asi fotila Markét :)Starší příspěvky Novější příspěvky


Komentáře